Remont wnętrz: Pomysły na zmianę kolorów i dekoracji w pomieszczeniach

Remont wnętrz: Pomysły na zmianę kolorów i dekoracji w pomieszczeniach

Remont mieszkania to spore wyzwanie, ale zdrowa przygoda dla osób, które marzą o świeżym wyglądzie swojego wnętrza. Wybór kolorów i dekoracji potrafi być trudny, gdyż możliwości jest wiele. Dlatego, aby ułatwić nawiązanie aranżacji w mieszkaniu i podpowiedzieć nowe trendy w modzie wnętrzarskiej, przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów i wskazówek.

  1. Wyciszające odcienie dla sypialni i salonu

Ostatnio bardzo w modzie są jasne, stonowane kolory, które wprowadzają spokój i wyciszenie do naszych pomieszczeń. W sypialniach i salonach zawsze warto zastosować te odcienie, które pozwalają zregenerować siły. Biel, nude, mleczna herbata czy świetlisty szary to tylko niektóre przykłady, które warto rozważyć. Te barwy gwarantują przyjemność i relaks przy wieczornym odpoczynku przed snem, a także ułatwią skupienie podczas codziennych obowiązków.

  1. Oryginalna meblościanka z jedwabistych tkanin

Wysokiej jakości meble w miarę przedmiotów użytkowych zawsze zyskują na wartości. Warto poszukać oryginalnych sposobów na wzbogacenie wystroju wnętrza. Przykładem mogą być meblościanki wykonane w całości z jedwabnej tkaniny. Delikatność i jednocześnie wyjątkowa estetyka sprawiają, że takie rozwiązanie wprowadza niepowtarzalną atmosferę do każdego pokoju.

  1. Dekoracyjne dodatki na ścianach

Szukając sposobów na zmianę wnętrza, warto zwrócić uwagę na dekoracyjne dodatki do mieszkań. Dość popularne ostatnio stają się dekoracje na ściany, np. tapety, fototapety lub naklejki. Trendy w modzie wnętrzarskiej wskazują na duże, kolorowe obrazy, lub plakaty z abstrakcyjnym efektem. Wiele zależy od indywidualnych upodobań i charakteru mieszkańca.

  1. Skandynawska aranżacja kuchni

W segmencie urządzania kuchni przez ostatnie lata przoduje styl skandynawski. Dla wielu osób skandynawska kuchnia to synonim funkcjonalności i prostoty formy jednocześnie. Biały, minimalistyczny design z dodatkiem roślin i naturalnych tkanin. Drewniane blaty, proste, jednak eleganckie meble stołowe i krzesła, które wprowadzają ciepło do pomieszczenia. Skandynawski styl kuchni to uniwersalne rozwiązanie, które wprowadzi spokój do każdej kuchni.

  1. Niebanalne oświetlenie w pokoju dziecięcym

Wykorzystać wolności dekorowania mieszkania powinniśmy też w pokoju dziecięcym. Farby i kredki bujają wyobraźnię, a zabawki dodają koloru. Ciekawym rozwiązaniem są lampki wiszące lub stojące imitujące formę gwiazdy, księżyca lub chmury, które można regulować lub zmieniać ich barwy. Tzw. „światła dekoracyjne” dostępnymi w wielu wariantach i w niskiej cenie, stanowią oryginalne rozwiązanie wzbogacające pokój dziecka.

  1. Ekskluzywne oświetlenie do sypialni

Nie tylko w pokoju dziecięcym warto wykorzystać oryginalne oświetlenie. W sypialniach możemy zdecydować się na bardziej ekskluzywne rozwiązanie np. w postaci kryształowej lampki nocnej. Takie rozwiązanie doskonale wpisuje się w elegancki styl i może być elementem dopełniającym eleganckie wnętrze.

  1. Cieplejsze kolory w pokoju dziennym

Wyzwanie dla wielu osób stanowi pomalowanie pokoju dziennego, aby był on przyjemniejszy i bardziej przytulny. Tutaj warto zwrócić się ku cieplejszym kolorom, które wprowadzą ciepło i jasność do pomieszczenia. Przeczytajmy co warto wziąć pod uwagę przy doborze koloru:

  • zastanówmy się nad fasonami mebli i dodatków. Np. jaki kolor fotel pasuje do kanapy w głównym kolorze ścian
  • ocenimy też grubości cienienia na ścianach oraz odległość między kolorem ścian i mebli
  • przy wybieraniu koloru pokoju warto zwrócić uwagę na preferencje mieszkańców

Podsumowując, jeśli szukasz pomysłu na odświeżenie swojego mieszkania, warto skorzystać z naszych propozycji. Wsłuchaj się w swoje potrzeby i upodobania, a zarazem przemyśl proponowane rozwiązania kolorystyczne i dekoracyjne. Udany remont i eleganckie wnętrze zadowolą właścicieli przez wiele lat.