14 powodów, dla których firmy budowlane powinny zatrudnić pracownika działu kadr

Jeśli jesteś wykonawcą lub pracujesz w sektorze budowlanym od bardzo dawna, to na pewno słyszałeś o terminie “zasoby ludzkie” (HR).

Większość wykonawców i podwykonawców będzie miała dobre pojęcie o tym, czym są zasoby ludzkie. Jeśli jednak jesteś firmą, która świadczy usługi dla sektora budowlanego i nie masz żadnej osoby odpowiedzialnej za zasoby ludzkie, to najwyższy czas, aby poszukać takiej osoby.

Istnieje kilka zalet, gdy zatrudniasz osobę z działu HR. W tym artykule omówię 14 najważniejszych powodów, dla których powinieneś go zatrudnić.

1. Są ekspertami

Pomogą Ci zaplanować całą siłę roboczą, a pracownicy będą odpowiednio wykonywać swoje obowiązki.

2. Wiedzą o najnowszych trendach

W dzisiejszych czasach osoba odpowiedzialna za HR jest jedną z najważniejszych osób w firmie.

3. Pomogą Ci uniknąć problemów

Będziesz w stanie zrozumieć kwestie i problemy, z którymi borykają się Twoi pracownicy i będziesz mógł podjąć niezbędne kroki, aby rozwiązać te problemy.

4. Utrzymają firmę w zgodzie z prawem

Jeśli nie masz osoby z działu HR, to jest możliwe, że będziesz miał problemy z powodu braku odpowiedniej dokumentacji i zgodności.

5. Pomogą Ci uniknąć wszelkiego rodzaju pozwów sądowych

Wiadomo, że pracownicy, którzy pracują w sektorze budowlanym są najbardziej narażeni i najbardziej podatni na obrażenia. Jeśli nie masz osoby z działu HR, to będziesz miał kłopoty i będziesz musiał wydać dużo pieniędzy, aby uniknąć wszelkiego rodzaju sporów sądowych.

6. Zapewnią one, że standardy bezpieczeństwa są utrzymywane

Zapewnią, że pracownicy otrzymają odpowiednie szkolenie w zakresie bezpieczeństwa, a także pomogą Ci przestrzegać różnych norm bezpieczeństwa.

7. Zadbają o wszystkie świadczenia

Osoba odpowiedzialna za HR dostarczy wszystkich istotnych informacji na temat różnych świadczeń i programów, które zaoferowałeś swoim pracownikom.

8. Zadbają o płatności podatkowe

Zadbają o to, abyś nie musiał płacić żadnych podatków.

9. Będą prowadzić dokumentację

Upewnią się, że zapisy są prowadzone w odpowiedni sposób i że wszystkie płatności są wykonywane na czas.

10. Będą obsługiwać wszystkie sprawy prawne

Zadbają o to, abyś nie musiał borykać się z żadnymi problemami prawnymi.

11. Zapewnią one, że będziesz oszczędzać czas

Prawdą jest, że większość czasu będziesz spędzać na pracy papierkowej, listy płac, płatności podatkowe i inne rzeczy, które są związane z zasobami ludzkimi. Ale jeśli zatrudnisz osobę z działu kadr, wtedy będziesz w stanie zaoszczędzić dużo czasu.

12. Będą one zachować rekordy na przyszłość

Jeśli zatrudniłeś osobę HR, a następnie będą one upewnić się, że rekordy są aktualizowane i przechowywane w odpowiedni sposób.

13. Będą one utrzymać morale pracowników wysoki

Będą one upewnić się, że pracownicy są szczęśliwi i będą