Remont elewacji: Odśwież zewnętrzny wygląd domu

Remont elewacji: Odśwież zewnętrzny wygląd domu.

Elewacja to wizytówka każdego domu. Z czasem traci swój pierwotny wygląd, zaczyna się niszczyć i traci swój kolor. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak dokonać renowacji i odświeżenia zewnętrznego wyglądu budynku. W artykule omówimy, jak przeprowadzić remont elewacji oraz jakie korzyści można z niego czerpać.

 1. Oczyszczanie elewacji – pierwszy krok do remontu.

Przed rozpoczęciem prac remontowych należy oczyścić elewację. Do tego celu można wykorzystać różnego rodzaju narzędzia: odmienny rodzaj szczotek, myjki ciśnieniowej bądź promieniowania kwasowego.
Wymienione narzędzia pozwala na dokładne oczyszczenie powierzchni z nalotów oraz tajemniczych plam. Przed rozpoczęciem oczyszczania elewacji, warto zapewnić sobie odpowiednie środki ochrony i zwrócić uwagę na warunki pogodowe.

 1. Wybór farby – kluczowy element przy remoncie elewacji.

Odpowiedniej farby to przede wszystkim zadanie estetyczne oraz kierowanie się osobistymi preferencjami. Ale powinno się pamiętać, iż kluczowe znaczenie ma ocena jakości także jakościowego elementu farby. Ekspert sugeruje wybór sprawdzonej firmy, a także postawienie na farby wodno-akrylowe.

 1. Remont elewacji krok po kroku – przepis na sukces.

[lista wypunktowana]

 • Oczyść elewację zewnętrzną.
 • Zabezpiecz elementy pokrycia dachowego.
 • Dokładnie oczyść elewację.
 • Wypróbuj farbę na mniejszej, wybranej wcześniej powierzchni.
 • Rozpocznij malowanie od góry.
 • Farbuj elewację spokojnymi, odważnymi ruchami.
 • Przekonaj się, że warstwy farby wyschnęły przed nałożeniem następnych.
 1. Korzyści remontu elewacji.

Przeprowadzenie remontu elewacji to nie tylko poprawienie estetyki budynku ale również element funkcjonalny. Klaustrofobiczne nich ściany przepuszczają wilgoć, co powoduje wciąganie w ich środek zanieczyszczeń oraz pyłu. W wyniku takiej sytuacji wymuszane są drobnoustroje, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Remont elewacji wiąże się również z poprawieniem ocieplenia budynku, co pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem.

 1. Ceny remontu elewacji.

Ceny elewacji są zróżnicowane i zależne od wiele czynników. Główne koszty związane są z kosztami materiałów, wyborem farby, cena prac podnośnikiem lub rusztowaniem. Przy remoncie elewacji trudno podać jednoznaczne ceny. Statystyki mówią jednak, iż w Polsce jednym z najważniejszych elementów decydujących o wysokości kosztów remontu elewacji jest stan i kondycja elewacji.

 1. Poprawki i niespodzianki.

Podczas remontu elewacji nie ma gwarancji, że nic nie pójdzie nie tak. Jednym z największych problemów, jaki może napotkać ekipa remontowa to problemy z wilgocią znajdującą się w ścianach. Ponadto, warto podkreślić, że remont elewacji można objąć również pracami o charakterze naprawczym, ale i estetycznym.

 1. Podsumowanie.

Remont elewacji to nie tylko element poprawy estetyki budynku, ale też funkcjonalny krok. Przygotowanie do remontu elewacji wymaga nie tylko oceny stanu elewacji, ale również wyboru odpowiedniej farby oraz zagwarantowanie sobie zespołu, który odpowie na tezę z wykwalifikowaną pomocą.