Remont wnętrz: Pomysły na zmianę wystroju i aranżację pomieszczeń

Aranżacja wnętrz: Popularne pomysły na zmianę wystroju i aranżację pomieszczeń

Remont wnętrz to nierzadko okazja do zmiany wystroju i aranżacji pomieszczeń. Nowe barwy, dodatkowe meble, tekstylia czy też zmiana układu pomieszczenia sprawiają, że wnętrze nabiera zupełnie nowego wyglądu. Jakie trendy w aranżacji wnętrz są aktualnie popularne?

  1. Minimalizm, czyli proste wykończenia

Współczesne trendy w aranżacji wnętrz stawiają na prostotę oraz minimalizm. W łazience czy kuchni warto postawić na łazienkowe meble o minimalistycznym designie lub frontami bez uchwytów. Podobne zasady stosuje się w przypadku kuchennych szafek. W sypialni warto za to postawić na łóżko bez zagłówka oraz kilka prostych szafek. Wszystko po to, by pomieszczenie nie było zbyt przeciążone dodatkami.

  1. Ekologia i naturalne materiały

W ostatnim czasie, coraz większym zainteresowaniem cieszą się meble i inne elementy wnętrzarskie wykonane z naturalnych materiałów. W aranżacji wnętrz stawia się na optymalne wykorzystanie surowców pozyskiwanych z naturalnych źródeł. Popularne są tu drewno, kamień naturalny czy też tkaniny wykonane z bawełny i lniane. Wszystko po to, by wnętrze było bardziej przyjazne dla ludzi oraz środowiska.

  1. Kolory z natury

Kolory mają duży wpływ na nasze samopoczucie. W aranżacji wnętrz od pewnego czasu stawia się na ciepłe kolory, które pobudzają do życia i wytwarzają dobry nastrój. To przede wszystkim zielenie, żółcie i brązy w tonacjach ziemi. W sypialni, na przykład, warto postawić na beże, które są bardzo uniwersalne.

  1. Dekoracje z roślinami i kwiatami

Rośliny to dekoracje, które pasują do każdego wnętrza. Mogą być umieszczone zarówno w salonie, jak i kuchni czy even pokojach dziecięcych. Rośliny mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, a dodatkowo świetnie ozdabiają nasze pomieszczenia. Wystarczy tylko dobrze dobrać gatunki roślin, by stworzyć taki klimat jaki chcemy.

  1. Vintage oraz styl glamour

Styl vintage to kolejny trend w aranżacji wnętrz, który cieszy się dużą popularnością. Wprowadzenie mebli w stylu vintage czy dodatków w stylu retro, a także różnego rodzaju dekoracji kojarzących się z przeszłością to najlepszy sposób na utrzymanie charakteru i duszy starego domu. Przeciwnym trendem jest styl glamour, który stawia na połyskujące dodatki i kolory będące pochodnymi klasycznego czarnego i białego.

  1. Technologia w różnych miejscach domu

Technologia jest już niedołężnym gościem w naszych domach. Praktycznie w każdym pomieszczeniu znajdują się min. telewizory czy głośniki komputerowe. Jednak w aranżacji wnętrz, teraz stawia się także na optymalne wykorzystanie tego elementu i wkomponowanie modeli do np. kuchennych mebli. W przypadku salonu najlepiej będzie wykorzystanie technologi do dekoracji pokazując zdjęcia rodzinne i przyjaciół.

  1. Praktyczne rozwiązania

W aranżacji wnętrz liczy się nie tylko estetyka, ale też funkcjonalność przestrzeni. Dlatego, niezwykle popularne stają się praktyczne rozwiązania, na przykład chowany stół w salonie, wbudowane szafy, czy też łóżka z szufladami. Działają one na zasadzie klocków LEGO – montujemy w pokoju elementy, których summa tworzy idealnie dopasowane do naszych potrzeb pomieszczenie.

Podsumowując, aranżacja wnętrz to nie tylko wystrój na dzień dzisiejszy, ale wybór przyszłości. Trzeba brać pod uwagę wszystkie trendy, ale na ostateczną decyzję ma wpływ gust, styl życia, a także budżet. Najważniejsze jest zatem by stworzyć miejsce, w którym będziemy się czuli dobrze każdego dnia.