Jak zainstalować drzwi garażowe

Drzwi garażowe są nie tylko przydatne dla właścicieli domów, ale także dla właścicieli samochodów, jak również. Drzwi garażowe są w wielu wzorach i modelach. Istnieje wiele osób, które wolą zainstalować drzwi garażowe siebie. Chcą zaoszczędzić pieniądze i czas, a także instalacja jest bardzo łatwa i prosta.

Oto jak zainstalować bramę garażową.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Istnieje wiele czynników, które zdecydują o rozmiarze bramy garażowej. Trzeba zmierzyć garaż i obliczyć właściwy rozmiar drzwi. Jeśli rozmiar jest zbyt duży, wówczas otwarcie lub zamknięcie bramy garażowej zajmie dużo czasu. Z drugiej strony, jeśli rozmiar jest zbyt mały to również wpłynie na otwieranie i zamykanie drzwi.

Zmierz przestrzeń na ścianie

Pierwszym krokiem do zainstalowania bramy garażowej jest zmierzenie przestrzeni na ścianie, a także sprawdzenie kołków ściennych. Jeśli rozmiar drzwi jest odpowiedni, wtedy można przejść do następnego kroku.

Zmierzyć otwór

Następnie należy zmierzyć otwór bramy garażowej. Należy wziąć pod uwagę szerokość, wysokość i długość otworu.

Zainstaluj otwieracz

Jeśli instalujesz ręczne drzwi garażowe, to musisz zainstalować otwieracz. Możesz wybrać otwieracz bezprzewodowy lub bezprzewodowy. Typ otwieracza, który chcesz zainstalować jest bardzo ważny, ponieważ proces instalacji będzie się różnił.

Zamocuj rolki

Po zmierzeniu otworu, przymocujesz rolki. Będziesz potrzebował rolki dla każdej strony drzwi. Istnieje standardowy rozmiar rolek, ale będzie to zależało od drzwi. Będziesz musiał przymocować rolki do podłogi i do ściany.

Zamontuj zawiasy

Następnym krokiem jest zainstalowanie zawiasów. Będziesz musiał kupić zawiasy osobno i zainstalować je.

Przycinanie drewna

Ostatnim krokiem jest przycięcie drewnianej ramy do bramy garażowej. Będziesz musiał wyciąć drewno zgodnie z projektem drzwi i rozmiarem bramy garażowej.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego postu i uznałeś wyżej wymienione wskazówki za bardzo pomocne. Instalacja bramy garażowej jest bardzo łatwa i prosta, ale trzeba będzie zmierzyć rozmiar i odpowiednio przyciąć drewno. Myślę, że proces instalacji będzie dla Ciebie interesujący, ponieważ jest bardzo prosty i łatwy do wykonania.