Podłoga 3D w łazience: Nowoczesne rozwiązanie dla efektownego wystroju

Efektowna podłoga 3D w łazience: nowoczesne rozwiązanie dla wymagających

Dzięki nowoczesnym technologiom wykończenia wnętrz, łazienka przestała być tylko miejscem funkcjonalnym. Dziś staje się ona przestrzenią, którą warto urządzić w piękny i niepowtarzalny sposób. Jednym z najbardziej rzucających się w oczy elementów wystroju jest podłoga. Dlatego też coraz częściej projektanci wnętrz proponują swoim klientom rozwiązania, wśród których od lat króluje podłoga 3D. Co warto wiedzieć o tym nowoczesnym rozwiązaniu?

  1. Czym jest podłoga 3D i jakie ma zalety?

Podłoga 3D to nic innego jak płaskie panele, które dzięki wyjątkowym wcięciom i wypukłościom na powierzchni, dają nam wrażenie trójwymiarowości. W odróżnieniu od innych rodzajów podłóg, tej wykończenia nie można zamontować samodzielnie – wymaga to specjalistycznej ekipy. Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania jest niezwykle oryginalny efekt wizualny, który bez trudu przełamuje monotonię klasycznych wnętrz.

  1. Jakie wzory można wybrać na podłogę 3D?

Wzory na podłodze 3D są bardzo różnorodne i klienci mają naprawdę wiele możliwości wyboru. Najpopularniejsze wybory to klasyczna mozaika, geometryczne figury, motywy roślinne czy też imitacja podłogi z drewna. Bardzo często można też bawić się kolorami – efekt jest naprawdę imponujący.

  1. Jakie materiały wykorzystuje się do wykonania podłogi 3D?

Do wykonania podłogi 3D wykorzystuje się specjalne materiały. Do “uzyskania” trójwymiarowego efektu wykorzystuje się m.in. żywice epoksydowe, które łączone są z barwnikami oraz specjalnymi pigmentami. Wszystko po to, aby uzyskać jak najciekawszy, wymarzony efekt.

  1. Podłoga 3D – dla kogo jest to idealne rozwiązanie?

Podłoga 3D to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną wymienić swoją starą podłogę na coś zupełnie nowoczesnego i niebanalnego. Doskonale sprawdza się też w przypadku osób, które chcą osiągnąć bardzo oryginalny efekt w swoim wnętrzu, na przykład architekci i projektanci wnętrz.

  1. Czy podłoga 3D jest łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji?

Podłoga 3D, choć bardzo oryginalna, nie jest drogą w pielęgnacji. Wszystko zależy od wykorzystanego materiału. W przypadku żywicy epoksydowej, która często jest stosowana do jej wykonania, podłogę należy czyścić tylko wilgotnym mopem, bez użycia mocnych detergentów.

  1. Jaka jest cena za montaż podłogi 3D?

Cena montażu podłogi 3D wynosi od około 200 do 600 zł za metr kwadratowy. Ceny zależą od wykorzystanych materiałów i trudności w ułożeniu wzoru.

  1. Czy podłoga 3D przetrwa długo w łazience?

Zajęcie się wykończeniem łazienki podłogą 3D to naprawdę długi termin. Jeśli jednak zainwestujemy w nią duże pieniądze, to warto zatroszczyć się o jej właściwą pielęgnację. Podłoga trzyma się dobrze na podłożach ceramicznych i betonowych. Często wykorzystywane w takich projektach technologie sprawiają, że podłoga 3D z powodzeniem opiera się działaniu wilgoci.

Podkreślając indywidualny styl aranżacji łazienki warto rozejrzeć się za nietypowymi rozwiązaniami. Podłoga 3D to ognisko wzroku i doskonały element dekoracyjny, nie tak trudny do realizacji, jak się wydaje. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, producenci podłóg przyciągają nietypowymi i bardzo interesującymi propozycjami. Co ważne, popularność podłóg 3D stale rośnie, przez co ich trwałość może być praktycznie nieograniczona.