Jaki materiał na stolik kawowy?

Meble nie muszą być zawsze wykonane z tradycyjnego i klasycznego drewna. A jednak jakoś tak się dzieje, że to po nie klienci sięgają najczęściej. Ludzie lubią to, co jest im już dobrze znane. Nauczyli się obchodzić z drewnem, dlatego gdy w sklepach szukają dla swojego salonu odpowiedniego stolika kawowego, w pierwszej kolejności ich uwagę przykuwają drewniane propozycje, które odznaczają się i dobrym wyglądem, i dobrą jakością. Mimo wszystko warto też rozważyć inne opcje. Bo stolik wcale nie musi być drewniany.

Równie dobrze można go wykonać ze szkła. W przypadku tego wariantu najlepiej sprawdzi się szkło hartowane. Producenci zabezpieczają je przed ewentualnymi uszkodzeniami, dzięki czemu chronią szklane blaty przed pęknięciem czy zarysowaniem. Takie konstrukcje w życiu codziennym okazują się bardzo praktyczne. Czasem są nawet bardziej wytrzymałe od tradycyjnych drewnianych stolików, zwłaszcza jeśli zostaną uzupełnione o elementy wykonane z innych materiałów. Szklane stoliki przeważnie stoją na drewnianych bądź metalowych nóżkach. Z tych dwóch materiałów wykonuje się też dla nich obramowania, które tworzą zabezpieczenie dla szklanego blatu.

Drewno też będzie jednak dobrym wyborem. Jeżeli domownicy nie chcą kombinować z nieznanymi im materiałami, bo np. obawiają się o bezpieczeństwo szklanych powierzchni, spokojnie mogą obrać dobrze im znany kierunek i wybrać drewniane meble. Pasują one niemalże do wszystkich aranżacji. Ich największą zaletą jest uniwersalny wizerunek, wkomponowujący się w każdy typ projektu salonu. Drewniany stolik kawowy będzie pasować i do wnętrza nowoczesnego, i do tego skandynawskiego bądź totalnie eleganckiego. Jego właściwości techniczne też nie pozostawiają wiele do życzenia, bo drewno jest bardzo wytrzymałym materiałem.

Oczywiście te dwie opisane wyżej opcje nie są jedynymi do wyboru. Warto więc samemu przejść się do salonów meblarskich i zobaczyć na własne oczy, jak zróżnicowane potrafią być teraz stoliki kawowe.